UROKLIWA MEKLEMBURGIA-POMORZE PRZEDNIE

Słowiańsko-niemiecka Rugia

Cena: wycena indywidualna

W cenie:

  • autokar klasy turystycznej / dvd, klimatyzacja / do dyspozycji podczas całej wycieczki
  • opieka pilota
  • ubezpieczenie

Cena nie zawiera: bilety wstępów: ok.10 €

Niezwykle urozmaicona, długa na kilkaset kilometrów linia brzegowa tej największej z niemieckich wysp, obfituje w półwyspy, klify, przylądki, laguny i małe wysepki. Podziwiać będziemy najpiękniejszą ostoję przyrody Rugii

Program (propozycja)

7:00 wyjazd na Rugię

Około 10:00- Park Narodowy Jasmund, obejmujący pasmo wybrzeża o szerokości 500 m z kredowymi klifami, pierwotnym lasem bukowym, dawnym kredowym wyrobiskiem Quolitzer oraz rozległymi łąkami, bagnami i ścierniskami. Zapierające dech w piersi wybrzeże klifowe stało się tematem wielu obrazów Caspara Davida Friedricha, malarza epoki romantyzmu.

12:00 – Sassnitz to z kolei miasto i zarazem popularny dziś kurort, w który przekształciła się XIX-wieczna wioska rybacka. Główną atrakcją miasta jest ciągnące się po falochronie blisko półtorakilometrowe molo, na którego końcu znajduje się wybudowana w 1903 roku latarnia morska. W miarę możliwości logistycznych możemy udać się do pobliskiej Prory, miejsca niezwykłego i …przerażającego. Znajduje się tu gigantyczny nazistowski ośrodek wypoczynkowy, rozciągający się na długości 4,5 km (nigdy nie ukończony), wybudowany przez Hitlera specjalnie w ramach projektu Kraft durch Freude, czyli „siła przez radość”. Ośrodek miał być największym na świecie miejscem turystycznym, który przygotowywany był na jednoczesne przyjęcie dwudziestu tysięcy osób, głównie robotników.

14:00 Kolejny punkt programu Kap Arkona – północny kraniec Rugii i najdalej na północny wschód wysunięte miejsce w Niemczech, ośrodek kultu słowiańskiego boga Świętowita. Leży u szczytu półwyspu Wittow – niegościnnej, smaganej przez wiatry ziemi, na której przez stulecia rozwinęło się zaledwie kilka niewielkich wiosek.

16:00 wyjazd do Polski

Około 19:00 przyjazd pod szkołę