INFLANTY – Litwa – Łotwa – Estonia – Helsinki

8 dni

Cena – 650 zł + 170 € (45 uczestników i 4 opiekunów)

Cena zawiera:

  • 5 noclegi w hotelach ***
  • wyżywienie (5 śniadań w formie urozmaiconego bufetu)
  • transport autokarem klasy turystycznej (2 kierowców, klimatyzacja, DVD, barek, WC)
  • ubezpieczenie NNW 15000 zł + KL 10000 euro – zakres standard
  • opiekę pilota i lokalnych przewodników

Dzień 1

Godz. 20:00 – zbiórka uczestników pod szkołą. Wyjazd autokaru, przejazd nocny na Litwę.

Dzień 2

W godzinach rannych przyjazd do Wilna. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie miasta: m.in. Ostra Brama, Cerkiew św. Ducha, Ratusz, Uniwersytet Wileński, pałac prezydencki, Katedra św. Stanisława, Kościół św. Anny, Kościół św. Piotra i Pawła, Około godz. 15:00 zakwaterowanie w Hotelu, odpoczynek, wieczorem spacer na stare miasto, nocleg 1.

Dzień 3

Po śniadaniu – wykwaterowanie z hotelu, przejazd na Cmentarz na Rossie – miejsce ostatniego spoczynku wielu zasłużonych Polaków. Wyjazd w stronę Łotwy. Po południu przyjazd do Rygi, zakwaterowanie w hotelu, spacer po starym mieście, nocleg 2.

Dzień 4

Po śniadaniu, zwiedzanie stolicy Łotwy – z przewodnikiem, m.in.: Dom Bractwa Czarnogłowych, zespół średniowiecznych kamieniczek „Trzej Bracia”, Ratusz, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska, kościół Św. Jakuba, budynek parlamentu, Pomnik Wolności. Przerwa na zakupy i posiłek. Powrót do hotelu, nocleg 3.

Dzień 5

Po śniadaniu – wyjazd do Estonii, zwiedzanie Tallina – zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in.: Górne i Dolne Stare Miasto, średniowieczne wieże: ”Długi Herman” i „Gruba Małgorzata”, średniowieczne ulice – „Długa i Krótka Noga”, Ratusz miejski, Wielka Gildia Kupiecka, kościół protestancki św. Ducha, po południu czas wolny, nocleg 4.

Dzień 6

Po wczesnym śniadaniu przeprawa promem do Helsinek – zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in.: Katedra Protestancka, Stadion Olimpijski, Sobór Uspieński, Kościół w skale. Przerwa na zakupy i posiłek. Wieczorem powrót do Tallina, nocleg 5.

Dzień 7

Po śniadaniu – ok. godz. 10:00 – 11:00 wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na tallińskim starym mieście, ostatnie zakupy, przygotowanie do podróży. Ok. godz. 15:00 wyjazd autokaru w drogę powrotną do Polski, przejazd przez Łotwę i Litwę.

Dzień 8

Przyjazd autokaru do Szczecina w godzinach rannych.