WAKACJE 2019 – OBÓZ GRECJA 11-22.07.2019

WAKACJE 2019 – OBÓZ GRECJA 11-22.07.2019

GRECJA – RIWIERA OLIMPIJSKA (MORZE EGEJSKIE)

11.07. – 22.07.2019

Tym razem zapraszamy na fascynującą podróż do greckiej Tracji, niegdyś terenów starożytnej Macedonii – na Riwierę Olimpijską, jeden z najpiękniejszych rejonów  Grecji. Miejsce to jest połączeniem wypoczynku nad morzem i w górach, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie. Riwiera Olimpijska obejmuje ok. 70 kilometrowy pas plaż zachodniego wybrzeża Zatoki Termajskiej Morza Egejskiego. W bezpośrednim sąsiedztwie riwiery leży masyw Olimpu – najwyższej  greckiej góry, mitologicznej siedziby greckich bogów. W tym wyjątkowym rejonie zobaczymy między innymi sławne na całym świecie Meteory (zbiór XIII-XVI wiecznych prawosławnych klasztorów wybudowanych na pionowych skałach w kształcie maczug i szpikulców, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO),  orientalne Saloniki (drugie co do wielkości miasta w Grecji, często określanego mianem Perły Bałkanów), Dion (greckie Pompeje leżące u stóp Olimpu),                  a w drodze powrotnej – włoska Bolonia (średniowieczny Nowy Jork, miasto niegdyś 100 wież, siedziba najstarszego europejskiego uniwersytetu).

 

Cena: 890 zł + 400 €

           

Cena zawiera:

 

  • 6 noclegów w hotelu Hotel DENIS 3* Korinos, 60062 Grecja
  • 3 noclegi tranzytowe (hotel VIGOR Nowy Sad w Serbii – hotelvigor.com, 1 nocleg na promie na trasie Igoumestia-Bari miejsca na fotelach lotniczych – anek.promy.pl , 1 nocleg w hotelu w Bolonii)
  • wyżywienie (HB – śniadania i obiadokolacje w hotelu w Grecji , Serbii oraz w Bolonii; wyżywienie własne na promie)
  • transport autokar (Follow Me) +  prom
  • ubezpieczenie NNW+KL
  • opiekę wychowawców
  • opiekę pilota i miejscowych przewodników w Grecji
  • wszystkie wycieczki zawarte w programie
  • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • podatek VAT

Uwaga ! Powyższa kwota  kalkulowana w oparciu o ceny paliwa i €  ze stycznia  2019 roku może ulec nieznacznej zmianie w przypadku podwyżki cen paliw i kursu euro w kolejnych miesiącach roku 2019.

 

 

 

 

PROGRAM

11.07

Godziny popołudniowe: zbiórka parking Kauflandu ul. Ofiar Oświęcimia, wyjazd ze Szczecina, nocny przejazd do Serbii, przejazd przez Czechy, Węgry.

 

12.07

Przyjazd do Nowego Sadu w godzinach popołudniowych zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek, spacer po mieście, obiadokolacja,  nocleg 1.

 

13.07

7:00 śniadanie

8:00 wyjazd do Grecji, przejazd przez Macedonię wieczorem zakwaterowane w hotelu na Riwierze Olimpijskiej, obiadokolacja, nocleg 2.

 

14.07

Śniadanie, plażowanie, obiadokolacja, nocleg 3.

 

15.07

Śniadanie, po śniadaniu całodniowa wycieczka do Meteorów (Meteory to wpisane na listę UNESCO klasztory „ zawieszone w niebie”. Wzniesione na niedostępnych, stromych wieżach skalnych stanowią jeden ze 100 cudów świata i jedną z największych atrakcji turystycznych Grecji. W Meteorach czynnych jest 6 z 24 wzniesionych w XIV wieku klasztorów, a 5 z nich jest nadal zamieszkanych – zdarza się, że przez jednego zakonnika.  Mnisi dostają się do nich w koszach wciąganych na linach.); obiadokolacja, nocleg 4.

 

16.07

Śniadanie, plażowanie, obiadokolacja, nocleg 5.

 

17.07

Śniadanie, po śniadaniu całodzienna wycieczka do Salonik (Thessaloniki –  północna stolica Grecji, jedno z najpiękniejszych miast w kraju, gdzie splata się ze sobą historyczne i kulturowe dziedzictwo trzech wielkich cywilizacji: antycznej, rzymskiej i bizantyjskiej. Podczas zwiedzania miasta zobaczymy jego najznakomitsze zabytki, m.in. łuk rzymskiego cesarza Galeriusza, Rotundę św. Jerzego – najstarszą zachowaną budowlę w mieście, ruiny Forum Romanum, pozostałości pałacu Galeriusza, Agia Sofia – kośció ł wzorowany na sławnym konstantynopolskim imienniku, łaźnie tureckie oraz Białą Wieżę – symbol Salonik); obiadokolacja, nocleg 6.

 

18.07

Śniadanie,  po śniadaniu kilkugodzinna wycieczka do Dion (starożytne miasto sanktuarium, porównywane z rzymskimi Pompejami, leżące u podnóża Olimpu. Według mitu Dion założyli Deukalion i Pyrra (ludzie, którzy ocaleli z potopu). W tym miejscu mieli oni zbudować świątynię Zeusa Olimpijskiego. Jednak jego początek również związany jest z kultem Demeter oraz Izydy i Dionizosa. Znajdują się tu także pozostałości po czasach Aleksandra Macedońskiego (hellenistycznych) i rzymskich (m.in. wielkie termy, teatr, bazylika wczesnochrześcijańska).  Zwiedzimy także niewielkie muzeum archeologiczne z cennymi eksponatami czasów starożytnych; obiadokolacja,  nocleg 7.

 

19.07

Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do Igoumestii, w drodze obiadokolacja, wieczorem zaokrętowanie na prom i nocny rejs do Włoch, nocleg 8.

 

20.07

Wyokrętowanie, przejazd do Bolonii, wieczorem zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg 9. Uwaga – śniadanie i posiłek po drodze we własnym zakresie.

 

21.07

Śniadanie, zwiedzanie Bolonii ( siedziba najstarszego uniwersytetu w Europie – tu studiował m.in. M.Kopernik – miasto arkad i loggi – ciągną się niemal nieprzerwanie nad każdym chodnikiem, osiągając w sumie długość 30 km! To także miasto, którego cechą charakterystyczną są budynki wyróżniające się czerwoną, pomarańczową, różowawą lub żółtą elewacją oraz spektakularnymi wieżami obronno-mieszkalnymi. Zobaczymy m.in. Piazza Maggiore – plac otoczony majestatycznymi budynkami, wzniesionymi w stylu gotyckim,  Uniwersytet Boloński,  Bazylikę San Petronio –jedną z  największych wielonawowych świątyń na świecie,  Due Torri – dwie zachowane od czasów średniowiecza wieże będące symbolem Bolonii, średniowieczny Pałac Króla Enzo.); posiłki we własnym zakresie, wieczorem wyjazd do Polski.

 

22.07

Przyjazd do Szczecina między 8:00 a 10:00.

 

TERMINY PŁATNOŚCI:

Zadatek – 100€ (przy podpisaniu umowy, nie później niż do 20.02.2019)

II rata – 300€ do 15.03.2019

III rata – 450 zł do 30.04.2019

IV rata – 440 zł do 10.06.2019