OBÓZ MŁODZIEŻOWY LITWA 2020

9.08. – 17.08.2020
790 zł + 260 € – cena przedcovidowa – wycena indywidualna
JOVARISKES -POJEZIERZE TROCKIE


Cena obejmuje:

  • 6 noclegów w ośrodku wypoczynkowym nad jeziorem Akmena
  • pełne wyżywienie podczas pobytu (śniadanie, obiad, kolacja)
  • obiadokolacja w drodze powrotnej
  • autokar do dyspozycji podczas trwania obozu
  • opieka doświadczonej kadry, pilota i lokalnych przewodników
  • opłaty drogowe, winiety, parkingi
  • realizacja programu: wejścia do zwiedzanych obiektów
  • ubezpieczenie NNW i KL za granicą

UWAGA!
W przypadku powrotu obostrzeń związanych z Covid-19 uniemożliwiających realizację obozu, wszystkie wpłacone pieniądze zostaną zwrócone.

Koronawirus zmienił nasze życie. Do ostatniej chwili wiele planów pozostaje pod znakiem zapytania, także tych wakacyjnych. W ostatnich dniach dotarły informacje, że Litwa, ze względu na dobrą i stabilną sytuację epidemiczną zniosła większość obostrzeń. W związku z tym postanowiliśmy zorganizować nasz obóz właśnie tam. Wielu z Was będzie mile zaskoczonych klimatem tego kraju i jego ciekawostek.

Naszą bazą będzie gospodarstwo turystyczne Antano Gedvilo Sodyba w miejscowości Jovariskes (Jaworyszki) położone w pobliżu historycznego miasta – grodu Giedymina – Trok, dysponujące pokojami 1,2,3 osobowymi z łazienkami oraz serwujące smaczne dania kuchni litewskiej. Na terenie pensjonatu znajduje się również sala konferencyjna oraz boiska do siatkówki i piłki nożnej. Jezioro AKMENA – jedno z najczystszych na Litwie – znajduje się w odległości 300m. Na terenie gospodarstwa będziemy mieszkać sami, zachowując tym samym maksymalne bezpieczeństwo.

Dlaczego nie hotel jak dotychczas? Przebywając na Litwie szkoda marnować czas na poznawanie tego co znane. Gospodarstwo turystyczne stwarza możliwości nie tylko spokojnego wypoczynku blisko natury, ale również poznawania zwyczajów i kultury kraju oraz regionu. Ponadto pensjonat położony jest jedynie 3 km od Zamku w Trokach – najbardziej znanego zabytku średniowiecznej Litwy oraz miasta Karaimów (żyjącej do tej pory etniczno-religijnej mniejszości, dzięki której Troki zaistniały jako miejsce niezwykłe), ze specyficzną kulturą których także się zapoznamy. Nasza baza znajduje się ponadto na terenie Trockiego Historycznego Parku Narodowego pośród jezior Pojezierza Trockiego. Do Wilna – stolicy Litwy jest zaledwie 30 km, więc będziemy mogli do woli delektować się jego atmosferą i oraz smakować historię jednego z najważniejszych miast dawnej Rzeczypospolitej.

Jeśli jeszcze nie macie planów na sierpień – zapraszamy Was do udziału.


PROGRAM

Dzień 1

21:30 zbiórka na parkingu dla autokarów przy targowisku Manhattan
22:00 wyjazd ze Szczecina, nocny przejazd na Litwę

Dzień 2

Około 14:00 przyjazd do ośrodka wypoczynkowego, zakwaterowanie, obiad, spotkanie organizacyjne i zapoznanie z infrastrukturą ośrodka, kolacja nocleg

Dzień 3

Po śniadaniu wyjście na plażę pod opieką wychowawców i ratownika – spływ kajakowy po jeziorze Akmena, obiad, zajęcia rekreacyjne – korzystanie z infrastruktury ośrodka kolacja, nocleg 2

Dzień 4

Po śniadaniu całodniowa wycieczka do Wilna, zwiedzanie: Ponary – miejsce pamięci męczeństwa okresu II wojny światowej, cmentarz na Rossie (gdzie spoczywa matka Józefa Piłsudskiego i jego serce), kościół Bożego Miłosierdzia – miejsce związane z objawieniami św. Faustyny, Góra Trzech Krzyży, wzgórze z Basztą Giedymina, Wyjątkowy ze względu na bogactwo stiukowych zdobień kościół Piotra i Pawła fundacji hetmana wielkiego litewskiego Michała Paca. W trakcie zwiedzania posiłek – suchy prowiant.
Wieczorem powrót do ośrodka, obiadokolacja, nocleg 3

Dzień 5

Po śniadaniu plażowanie pod opieką wychowawców i ratownika, obiad, po obiedzie wyjazd na wycieczkę do Trok – zwiedzanie miejscowości: zamku księcia Giedymina, oraz miejsc związanych z ludnością Karaimską (najstarsze plemię tureckie ) sprowadzoną na Litwę w XIV w. przez księcia Witolda – Kienesa (karaimska świątynia) domy karaimskie zamieszkałe przez nich do tej pory.
Powrót do ośrodka, kolacja, nocleg 4

Dzień 6

Po śniadaniu całodniowa wycieczka do Wilna, ciąg dalszy zwiedzania miasta: Ostra Brama, katedra wileńska, ratusz oraz miejsca związane z życiem Adama Mickiewicza – cerkiew św. Ducha, cela Konrada, Uniwersytet Wileński. W trakcie zwiedzania posiłek – suchy prowiant.
Wieczorem powrót do ośrodka, obiadokolacja, nocleg 5

Dzień 7

Po śniadaniu plażowanie pod opieką wychowawców i ratownika, obiad, zajęcia rekreacyjne – korzystanie z infrastruktury ośrodka kolacja, ognisko kończące obóz i przygotowanie do drogi, nocleg 6

Dzień 8

Po śniadaniu pakowanie, wykwaterowanie i wyjazd do Polski. Około 16:00 przyjazd do Giżycka – zwiedzanie atrakcji miasta: Twierdza Boyen, most obrotowy, port żeglarski.
Około godz. 18:00 obiadokolacja. 20:00 wyjazd do Szczecina.

Dzień 9

Przyjazd do Szczecina na miejsce zbiórki około godziny 9:00

UWAGA!
W zależności od warunków pogodowych punkty programu mogą ulec przesunięciom.

Wróć do ofert